גירושין והתרת נישואין

יש לקחת בחשבון שהליך הגירושין לרוב אינו הליך קל ופשוט ולעיתים קשה נפשית וסבוך. לכן, חשוב מאוד להיות מלווה בעורך דין בעל ניסיון, ידע ומקצועיות בתחום דיני משפחה על מנת שינהל עבורכם את ההליך באופן הטוב ביותר שניתן. משרדנו עוסק בכל ההיבטים של דיני הגירושין הכוללים, הגשה וניהול תביעת גירושין בבית הדין הרבני או בית משפט לענייני משפחה, מזונות אישה ומזונות ילדים, חלוקת רכוש וממון, משמורת קבועה והסדרי ראייה, הליך גישור וכיוצא בזה.

גירושין הינו הליך מורכב ועדין בו כל צד בעניין מבקש להגיע לתוצאות מהירות והישגים טובים, לשם כך יש צורך בייעוץ וליווי משפטי לאורך ההליך כולו, אף בשלבים של טרום הגשת התביעה.
החלטתם להתגרש, להלן 3 כלים חשובים שעליכם ליישם לפני שאתם מגישים תביעה לגירושין, אשר יקנו לכם יתרון משמעותי בהליך הגירושין עצמו:
אסיפת מידע וראיות
חשוב לאסוף בשלב מקדמי ככל הניתן, את כל המידע האפשרי על הנכסים המשותפים ואלו הרשומים על שם כל אחד בנפרד, כגון חשבונות בנק, חסכונות, קופות גמל, ביטוחים, רכבים, ירושות, נסחי טאבו וכדומה. בנוסף, שימו את חפצי הערך שלכם כגון תכשיטים ואוספים במקום בטוח. לעיתים, עם התקדמות הליך הגירושין נכסים וכספים עלולים להעלם.
בנוסף, חשוב לבסס תשתית ראייתית המעידה על בגידה, או התעללות גופנית ואף נפשית, ככל שאלו אכן קיימות, אשר תחזק את עמדתכם ותביא לכם עדיפות בסוגיות מהותיות בהליך הגירושין.

יתרון ההפתעה
אם אתם חוששים כי בן הזוג עומד להגיש נגדכם תביעה, חשוב כי תפעלו להקדים אותו. הקדמת בן הזוג מקנה יתרון משפטי משמעותי במסגרת “מרוץ הסמכויות” המתקיים בין בית הדין הרבני לבין בית המשפט לענייני משפחה ותאפשר לכם להוביל את ההליך ולהתאים אותו לאסטרטגיה המשפטית אותה בחרתם. על כן, מרגע שהתקבלה אצלכם ההחלטה לפתוח בהליך גירושין, אל תשתפו את מכריכם ובני משפחתכם, במיוחד את אלו המשותפים לכם ולבני הזוג. אותם אנשים עלולים לחשוף את צעדיכם בפני בן הזוג, בכוונת זדון או בשוגג ובכך עלולים הם לפגוע ביתרון היחסי שלכם בהליך הגירושין.

פגישת ייעוץ
בפגישת הייעוץ עם עורך דין מומחה לדיני משפחה, תגבשו את האסטרטגיה המתאימה לנסיבות המקרה לגופו ותקבלו מענה מפורט על השאלות הרבות שעולות, כגון האם יש מקום לבחור בדרך של הסכם או בדרך של תביעה, אולי לפנות להליך של גישור, האם יש לגשת לבית הדין הרבני או לבית הדין לענייני משפחה, גובה המזונות המשוער, אופן חלוקת הרכוש ועוד.

צור קשר